Масляна
Історія свята Масляниця починається ще з дохристиянських часів, коли язичницькі звичаї відігравали дуже важливу роль в житті кожної людини. Вже тоді були сформовані основні традиції, які могли лише трохи змінитися з часом.
Існує декілька версій виникнення Масляниці. За однією, вважають, що “Масниця” виникла за православним звичаєм, коли м’ясо виключалося з їжі, основними продуктами були молочні, і в цей час найчастіше випікалися млинці. Не дарма часто Масляницю називають Сирним тижнем.
Також існує легенда про те, що Масляна зародилася на далекій Півночі, і батьком цього свята є Мороз. Вона свідчить, що людина в суворий час року помітила Масляну, яка ховалася за кучугурами, і покликала її, щоб вона зігріла своїм теплом людей і розвеселила їх. І красуня з жирними від масла і рум’яними щоками прийшла, зігріла їх серце і кров, і пустилася в танок. У християнській релігії Масляниця або М"ясопусний тиждень - на якій віруючим вже забороняється їсти м'ясо, але ще дозволяється у всі дні - риба, яйця і молочні продукти. Це останній тиждень перед суворим часом Великого посту, тому народ прагне протягом неї налакомитися, нагулятися і навеселитися про запас.
Символом цього свята є веселе солом'яне опудало, яке, як правило, спалювали на очах у всього чесного народу, що було ознакою проводів суворої зими і привітання красуні весни.
В нашій школі відбувся огляд-конкурсу" Таврійський Барвограй". Готувалися до нього ми ретельно.Звичайно найбільше роботи лягло на тендітні плечі заступника директора з виховної роботи Глєбової А.І та організатора Бородіної Н.А..Основною частиною, а саме акцентом концерту, було фольклорне дійство "Масляниця". Тому маленьким вкладом до підготовки свята стала й моя допомога . З дівчатами 8 класу ми вирішили зробити опудало "Масляниці".
Нам знадобилося: основа для самого опудала(каркас), солома чи сіно, шпагат, нитки для в"язання, яскраві хустини , кольорові стрічки , спідниця, фартух.
Спочатку ми прикладали солому и закріплювали її до основи шпагатом.
Спочатку ми прикладали солому и закріплювали її до основи шпагатом.
Потім за допомогою ниток для в"язання створили обличчя нашої Масляниці.Наступний етап одягання нашої красуні."За звичаєм Масляниця більше схожа на опудало", але у нас вийшла театралізована."
На створення опудала витрачено приблизно 1 година, а отримали ми масу задоволення!
Дякую за допомогу ученицям 8 класу Токарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів :
Новосільській Дарії, Ткаченко Катерину, Маштаковій Олені.